ŞİRKET PROFİLİ

Saç renklendirme ve bakım ürünleriyle, ulusal ve uluslararası pazarlarda, ev tüketiminin yanı sıra, profesyonellerin de tercih ettiği markalar sunan Lila Kozmetik, kurulduğu 2003 yılından bu yana ürün yelpazesini genişleterek, sektördeki iddialı yükselişini sürdürüyor.

Güçlü pazarlama ve bayii yapılanması ile, geniş satış dinamiği yakalayan Lila Kozmetik, her geçen gün pazar payını üst seviyelere taşıyor.

Yirmi bin metre kare kapalı alanda, Avrupa Birliği normlarına uygun, Good Manufacturing Practice - GMP ve ISO 9001 kalite standartları doğrultusunda üretim yapan tesislerinde, ambalaj üretiminden dolum aşamasına kadar tüm süreç hassas kontrollerden geçiyor.

Yıllık, 50 milyon entegre dolum kapasitesine sahip makina parkıyla, pazar ihtiyaçlarını karşılayacak hızlı çözümler üretiyor.

Kozmetik sektöründe, “Kalitenin” en önemli kriter olduğu bilinciyle çalışıp, yatırımlarını genişleten Lila Kozmetik, yüksek teknoloji otomasyon sistemleriyle, yetkin ve eğitimli çalışanları bir araya getirerek, istihdam konusuna da ekonomiye katkı sağlıyor.

Lila Kozmetik ürünlerinin performans ölçümleri, laboratuvar ortamlarında, uzman ekiplerce onaylanıp, kalitesi kanıtlandıktan sonra tüketiciyle buluşturuluyor.

Türkiye saç boya ihracatının %40’nı tek başına gerçekleştiren Lila Kozmetik, 27 ülkeye ihracat gerçekleştirip, Türkiye’nin gelişimine ve tanıtımına ek olarak, varlığını sürdürdüğü ülkelerin ticaret hayatında da etkin rol oynuyor.

Alınan yerli ve yabancı sertifikalar, üretim kalitesini uluslararası düzeye taşırken, Lila Kozmetik büyümeye ve kazandırmaya devam ediyor.

MİSYONUMUZ

Saç renklendirme ve bakım ürünleriyle, ulusal ve uluslararası pazarlarda, ev tüketiminin yanı sıra, profesyonel saç renklendirme ve bakım ürünlerini geliştirip insan ve çevre sağlığına zarar vermeksizin uluslararası standartlarda modern ve ileri teknolojik ekipmanlar aracılığıyla kaliteli ürünler üretmek.

Etik değerlere saygı duyarak, heyecanlı, nitelik ve mutlu çalışanlarımız ile sosyal ve ekonomik gelişime katkı sağlamak, yenilikçi, güvenilir ve kaliteli ürünler ve uygun fiyat politikasıyla iç ve dış pazarlarda müşterilerin bir numaralı tercihi olmaktır.

VİZYONUMUZ

Global kozmetik pazarında lider markalardan biri olmak, Rakipsiz markalarımızla sağladığımız müşterilerimizi, ürün ve hizmet politikamızdan taviz vermeksizin koruyup yeni müşterilere ulaşmak ve sahip olduğumuz üretim planlama ve dağıtım becerileni geliştirerek kurumsal ve kalıcı bir kuruluş olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Lila Kozmetik, ürünlerinin hammaddelerini Avrupa'dan ithal ederek AB mevzuatına uygun hammaddelerle, sahip olduğu GMP ve ISO 9001=2008 Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda, ISG politikalarını da dikkate alarak hijyen şartlar altında kaliteli üretim gerçekleştirmektedir.

B. Veritas ve SGS gibi uluslararası gözetim ve denetim kurumları tarafından ihracat müşterilerine gönderilen tüm ürünlerin denetimleri kontrol edilmektedir.

AB pazarına yaptığımız ihracatlarda 76/768/ EC nolu AB Kozmetik direktifi ile uyumlu ürün güvenlik dosyalarımız (PIF) ve Avrupa sorumlu kişi (CPNP) bildirimleri tamamlanmıştır.

Ayrıca Lila Kozmetik olarak müşterilerimizin isteklerini, öncelikli hedefimiz olarak benimseyip, en kusursuzu inşa etmek için çalışmaktayız.